Kursy na prawo jazdy droższe od lipca


Do ceny kursu na prawo jazdy od 21 lipca 2014 d należy doliczyć około 150 zł. Podwyżka wprowadzona po cichu i bez rozgłosu zaskoczyła kursantów i właścicieli szkół nauki jazdy. Skąd nowy cennik?

Wzrost kosztu kursu na prawo jazdy wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zgodnie z nim:

§ 18. 1. Ustala się maksymalne stawki opłat za badania:
-osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii C, C1, D, D1, C+E, C1+E, D+E, D1+E, pozwolenie do kierowania tramwajem,kandydatów na instruktorów lub egzaminatorów osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz kierowców podlegających kontrolnym badaniom lekarskim – 250 zł

Podwyżką zaskoczeni są lekarze. Do tej pory lekarz za badanie inkasował 600-100 zł. Poprzednie rozporządzenie w tej sprawie określało górną granicę kosztów uzyskania zaświadczenia lekarskiego na 240 złotych. Tyle maksymalnie można było zapłacić, gdyby lekarz zlecił dodatkowe badania: okulistyczne, laryngologiczne lub inne. Nowe rozporządzenie nie precyzuje, czy 200 złotych to tylko koszt badania i wydania orzeczenia czy też kwota obejmuje także ewentualne dodatkowe badania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *