3 lata więzienia za oszustwo na egzaminie teoretycznym 1


Zaszło podejrzenie  że może dojść do nielegalnej pomocy podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Policja została powiadomiona przez pracowników WORD.

Przypuszczenia sprawdziły się. W pobliżu budynku WORD Suwałki policjanci zauważyli zaparkowane renualt w których siedziała 53-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna. Mieli przy sobie radiostację. Zaskoczeni pojawieniem się funkcjonariuszy, nie zdążyli nawet ukryć sprzętu nadawczo-odbiorczego.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprzęt służył do nielegalnej pomocy w rozwiązaniu testu egzaminacyjnego na prawo jazdy kategorii B, który zdawała 20-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego. Kobieta zdająca test wyposażona była w małą kamerkę ukrytą w specjalnie spreparowanym ubraniu i słuchawkę w uchu.

Kursantka przy  pomocy sprzętu nadawczo-odbiorczego przekazywała swoim znajomym pytania, a oni dyktowali jej odpowiedzi. Policjanci zatrzymali niedoszłego kierowcę i dwoje pomocników.

Cała trójka usłyszy zarzuty: 20-latka usiłowania wyłudzenia poświadczenia nieprawdy, a pozostali pomocnictwa do tego przestępstwa. Za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem. Grozi im za to kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

/wspolczesna.pl


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “3 lata więzienia za oszustwo na egzaminie teoretycznym

  • mikko

    siedziec nie pojda ale jak nie wywalcza warunkowego umorzenia sprawy to zawiasy dostana i moze jakies kolegium…dobrze pomyslane ale wykonanie kiepskie..;-)) znam podobna historie tyle ze zakonczona polowicznym sukcesem bo nikt ich nie zlapal ale test niestety oblany:)))